2020 Top 15 Returnees Per Division

From 2019 Divisional Championships

Division 1

Girls                                                                                                                                          Boys

1 Cali Coffin  12 Nashua South 19:10 1 Eben Bragg 12 Concord 16:04
2 Ali McFarland 11 Exeter 19:38      2 Luke Brennan 11 Pinkerton 16:06
3 Carly Rinko 12 Bedford 19:43     3 Torin Kindopp 11 Keene 16:14   
4 Sophie Hopkins 10 Concord 19:51   4 Brayden Kearns 11 Concord 16:25
5 Morgan Orcutt 12 Concord 19:53 5 Ryan Young 12 Londonderry 16:25
6 Katherine Kennedy 11 Concord 19:56     6 Jackson Mazejka 12 Salem 16:32
7 Dantia Braccio 11 Nashua North 19:59 7 Matthew Griffin 12 Londonderry 16:33
8 Hannah Shepard 11 Keene 20:02 8 Tyler Sheedy 11 Dover 16:34
9 Adele Alexander 12 Merrimack 20:05 9 Stephen Connelly 12 Pinkerton 16:40
10 Grace Jordan 11 Exeter 20:10 10 James Sullivan 12 Exeter 16:53
11 Alexis Christie 10 Concord 20:12 11 Ryan Fischer 12 Merrimack 16:54
12 Reagan Hoy 10 Keene 20:24 12 Ryan Ciesluk 12 Concord 16:56
13 MaryKate Finn 11 Bishop Guertin 20:24  13 Sam Hilts 11 Concord 16:57
14 Molly Nyhan 10 Concord 20:25 14 Sean Clegg 10 Londonderry 17:00
15 Fiona Doherty 11 Bishop Guertin 20:26 15 Jonathan Hills 11 Keene 17:13

Division 2

Girls                                                                                                                               Boys

1 Chloe Trudel 11 Souhegan 18:42      1 Luke Tkaczyk 12 Coe-Brown 16:06      
2 Sophia Rebenciuc 10 Merrimack Valley 19:11 2 Aidan Cox 10 Coe-Brown 16:09   
3 Sophie Reynolds 11 Merrimack Valley 19:18 3 Jared Khalil 10 Sanborn 16:15     
4 Addison Cox 12 Coe-Brown 19:26      4 Rohan Rai 12 Windham 16:21     
5 Sheldyn Fisher 10 Coe-Brown 19:54      5 Carter Sylvester 12 Coe-Brown 16:25
6 Mallory Taylor 10 Coe-Brown 20:09      6 Andrew O’Brien 12 Oyster River 16:31
7 Lili Baers 12 Kearsarge 20:27 7 Owen Fleischer 12 Oyster River 16:33
8 Zoe Chinn 11 Lebanon 20:47 8 Logan Mihelich 12 Coe-Brown 16:35
9 Masho Primmer 10 Souhegan 20:48      9 Caleb Korthals 12 Milford 16:40
10 Amy Pattelena 11 Hollis-Brookline 20:49 10 Wyatt Mackey 12 Coe-Brown 16:43    
11 Tessa Millette 12 Coe-Brown 20:54 11 Patrick Hill 12 Coe-Brown 16:46
12 Amy Burton 11 Kennett 20:56 12 Dillon Labonte 11 Oyster River 16:55
13 Samantha Lemay 12 Coe-Brown 20:56      13 Benjamin Neff 12 Bow 17:08
14 Brianna Langdon 10 John Stark 21:01    14 Kariso Anderson 10 Souhegan 17:20
15 Marlee Yoder 12 Oyster River 21:02  15 Daniel Frost 12 Hanover 17:23

Division 3

Girls                                                                                                                                       Boys

1 Liza Corso 12 Portsmouth Christian 19:24     1 Landen Vaillancourt 12 Mascenic 16:06     
2 Brianna Malone 10 Portsmouth Christian 19:31 2 Patrick Gandini 10 Gilford 16:26
3 Cassie Hemming 12 Campbell 20:38       3 Tyler Hebert 12 Monadnock 16:45
4 Hannah Bennett 10 Hopkinton 20:38       4 Ethan Vitello 11 Conant 17:23
5 Delaney Swanson 12 Monadnock 20:44 5 Eben Misavage 10 Inter-Lakes 17:37
6 Faith Gosselin 12 Winnisquam 20:49     6 Dylan Robert 12 Winnisquam 17:43    
7 Anna O’Reilly 11 Hopkinton 20:52 7 Connor Traffie 11 Mascenic 17:47
8 Isabel Pentony 10 Newmarket 21:04 8 Josh Movsessian 12 Mascenic 17:53
9 Cailey Stockwell 11 Hopkinton 21:06 9 Mic Eggers-Emerson 12 Hopkinton 17:59  
10 Veronica Dowd 11 Prospect Mountain 21:09 10 Nick Simpkins 12 Hopkinton 18:00
11 Megan Whitnell 12 Campbell 21:12 11 Ethan Weinhold 12 Conant 18:03
12 Abby Shagena 12 Bishop Brady 21:27 12 Aidan Palmeter 10  Trinity 18:03
13 Hannah Cote 10 Canaan Memorial 21:30 13 Theodore Mollano 12 Hopkinton 18:05
14 Cate Westbrook 12 Hopkinton 21:39 14 Dirk Andrew 12 Mascoma Valley 18:08
15 Anna Bently 10 Monadnock 21:41 15 Harry Ryan 12 Monadnock                                18:08

Leave a Reply

%d bloggers like this: